חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שתפו עם חברים:

קפה אדא חנינא
תל אביב (שוק הפשפשים)

בתי קפה, יש לא מעט בשוק הפשפשים ביפו. הנסתר שבהם הוא ada hanina café הנמצא בצומת הרחובות שהוא נושא את שמם. הרחובות קרויים על שם האמוראים, רבי אדא ורבי חנינא. למרות זאת, בעל הבית בחר לכתוב את השם באנגלית בלבד וטעמיו עימו.

למה השם רק באנגלית

המקום נמצא קרוב עד קרוב מאד לאייקונים כגון קפה פועה או מרגוזה בר, אבל אם לא תדעו לאן להגיע פשוט לא תגיעו.

עיצוב המקום

המקום מעוצב פשוט ויפה. צבעים כהים ומרגיעים. מוזיקה חרישית, מעין ג'אז, מתנגנת לה ברקע.

מהתקרה משתלשלים להם פסים מעוצבים דמויי מנורה, שיד אדם מזמן לא נגעה בהם והם מלאי אבק.

האוכל בדלפק ותערובות הקפה

דלפק גדול עם מכונות קפה אימתניות, קיר עם מלא תערובות ומקדימה על הדלפק, התקרובת להיום.

מקומות הישיבה

באזור החיצוני של בית הקפה פזורים כ-10 שולחנות, מסוגים שונים, ולידם הרבה צעירים, חלקם הגדול בודדים, העובדים על מחשב.

מבחוץ, פסטורלייה במיטבה

לאורך החלונות דלפק עץ רחב המאפשר צפייה החוצה, כמו שאני מעדיף, בדרך כלל, כשאני לבד.

מדרגות מוליכות לקומה העליונה שם יש חדר המיועד למי שמעוניין לעבוד על מחשב. כולם יושבים סביב שולחן גדול עם חיבורי חשמל ורשת.

השרות

כדי להזמין עליך לגשת לדלפק לקופה. בעיה ראשונה – אין תפריטים. לא ראיתי לא על השולחנות ולא על גבי הקיר. אם היו כנראה שהוחבאו ממני היטב.

לא שזה כל כך חשוב כי אין הפתעות גדולות במחירי הקפה, עוגה או סנדוויץ', אבל נדמה לי שהחוק מחייב. בכל מקרה, תמיד אפשר פשוט לשאול.

הזמנתי הפוך רגיל על בסיס מים ועוגת ג'ינג'ר ברד (32 ₪) ולאחר מכן אספרסו ארוך (11שח). הכל הוכן מהר מאד והיה חם כנדרש והקפה איכותי. לצערי הג'ינג'ר ברד לא היה לטעמי.

לסיכום

קפה, ככל הנראה שכונתי,  אוריינטציה חברתית ומחירים הוגנים בהתאם לאיכות המוצרים.

קצת הפריע לי שאין תפריט. ככל הנראה למקומיים החוזרים ויושבים זה לא מפריע.

בקומה העליונה נמצאים גם השירותים, שנכים, כנראה, לא יצליחו להגיע אליהם.

אם אתם באזור השוק זהו יופי של מקום למנוחה קלה בין הקניות.

 

לאתר הקפה: לחץ כאו

 

11/2022

 

יצחק (צחי) ספיר

שמי צחי, אני בשלב השלישי והמעניין בחיי הבוגרים ולמרות שהוכרזתי "זקן רישמית", אני צעיר ברוחי (60+ זה ה-40 החדש) וסוף סוף אדון לעצמי.
אני מרגיש לגמרי בגיל הנכון לחוות (כמעט) את כל מה שלעולם יש להציע ובתנאי שלא אצטרך להתאמץ יותר מדי. לכן לא תמצאו אצלי המלצות למיטיבי לכת אבל בהחלט תוכלו למצוא המלצות למיטיבי לסת והנאות החיים.

למידע נוסף»

תגובה אחת

  1. עד לפני שבועיים ויומיים הייתי מדרג את המקום בnmuhi. נעים, קפה איכותי, גם התוספות האפויות בהחלט טובות והאנשים שמשרתים את המבקרים מאד נחמדים. אפילו איני מתלונן על המחירים הגבוהים וכל אחד יכול לבחור לעצמו אם לקנות coffee to go בחמישה שקלים או ליהנות מחוויית הישיבה. אז מה קרה ביום שני לפני 16 יום? באתי כהרגלי עם בתי, הזמנו כתמיד שוקו וקפה וגם מאפה. הייתה קופאית שאינה מוכרת (זוכר שהיה לה עגיל באף) ולפתע הכריזה שאין אינטרנט ועל כן לא מקבלים כרטיסב אשראי. היא שאלה אותי ביובש אם יש לי מזומן ומשעניתי בשלילה התעלמה מקיומי ועברה לבא אחרי, שגם הוא, כך הבנתי, היה ללא מזומן. זה שהייתה בעיה אינה אשמתי ובכל מקרה ניתן לגלות אמפתיה. אין מדובר בחנות מכולת בתקופת הצנע. בכל קפנ אחר, שהלקוחות שמגיעים קבועים, מציעים לשלם יום אחר. כך קרה לי אפילו בדוכן הפלאפל בכולי ציון פינת בית אשל. התחושה הייתה מאד לא נעימה ומאז לא חזרנו. הלכנו למאפיית מרגוזה הנהדרת. שם האנשים מאד סימפטים ומדי בוקר אנו עוברים ליד אדא ואני מסביר לבתי שוב ושוב את הפרק בצרכנות, שהיכן שמציבים מי שלא יודע כיצד להתנהג, מפסידים לקוחות, כסף, ולבסוף גם את הפרנסה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *