חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שתפו עם חברים:

אגרוקפה – בית קליה
שריגים לי-און

לאחר ביקור ביקב שריגים חשנו צמא קל ושמנו פעמינו לישוב שריגים לי-און. במקור הישוב נקרא שריגים על שם שריגי הגפן ומאוחר יותר הוסף השם לי-און כשם הנדבן שתרם את כספו למען ההתיישבות.

בלי בלבולי מוח נכנסים ישוב ולאחר כמאתיים מטר תמצאו מצד ימין מרכז מסחרי קטן ולאחר חיפוש קצר תמצאו חנות די נחבאת אל הכלים עם השם המחייב אגרוקפה. כשתכנסו, תגיעו לחדרון קטן שנראה די מוזנח אך במבט מעמיק יותר תמצאו תצוגה לא קטנה של כלי עזר לקפה, מקינטות פילטרים מכונות אספרסו ודוכן עם מכונת קפה ומטחנה משוכללת. נציין כקטע מוזר ונחמד כי כוסות הקפה הן מרובעות ולא עגולות כמקובל.

בחדר הבא יש מעין בר למתקדמים ובחדר האחרון, אם תלכו לפי הריח הגובר, תגיעו לאיזור קליית הקפה ובו מכונת קלייה משוכללת ועשרות שקים ובהם זנים שונים של קפה הנעשים במיוחד עבור החנות.

לקוחות יכולים להזמין תערובות רבות שייטחנו במיוחד עבורם וימסרו או ישלחו במיכל מיוחד וממוספר עם שם הלקוח – עוד דרך לעשות רושם של מבין בקפה.

נחזור לחדר הראשון בו טעמנו מספר סוגי קפה – אספרסו וכל אחד יכול להחליט על טעמו. הקפה לווה בפרוסות ענק של עוגות שנראו מקומיות והיו טובות.

בזמן שישבנו, הייתה תנועה כמעט בלתי פוסקת של מקומיים שהזמינו קפה לדרך בכל הצורות האפשריות, אפילו בכוס שתביאו מהבית – כל הכבוד.

יצאנו מרוצים.

ביקור: 12/2021

יצחק (צחי) ספיר

שמי צחי, אני בשלב השלישי והמעניין בחיי הבוגרים ולמרות שהוכרזתי "זקן רישמית", אני צעיר ברוחי (60+ זה ה-40 החדש) וסוף סוף אדון לעצמי.
אני מרגיש לגמרי בגיל הנכון לחוות (כמעט) את כל מה שלעולם יש להציע ובתנאי שלא אצטרך להתאמץ יותר מדי. לכן לא תמצאו אצלי המלצות למיטיבי לכת אבל בהחלט תוכלו למצוא המלצות למיטיבי לסת והנאות החיים.

למידע נוסף»

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *