חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שתפו עם חברים:

יקב אלונה
גבעת נילי (מזרח לזיכרון)

לאחר ששמעתי בשיחה מיינן המבקש להגדיל את היצור כי הוא עומד להעתיק את היקב לאזור מועצה אזורית אלונה, אזור ששמו ומקומו ידוע לי "רק בערך", החלטתי לשים נפשי בכפי ולסייר במקום לפני שיהפוך למעצמת יין.

אודות יקב אלונה

לאחר שיחה קצרה, נבחר כיעד – יקב אלונה, הנמצא בישוב המקסים (עשינו סיור רכוב) גבעת נילי. היקב הוקם על ידי 2 משפחות, אזולאי ורבאו והוא יקב בוטיק המייצר בין 10000 ל-15000 בקבוקים, כאשר כל הכרמים נמצאים באזור עצמו.

איך מגיעים לפוליה בישראל

אזור מועצה אזורית אלונה תחום (פחות או יותר) על ידי זיכרון יעקב ממערב, בת שלמה מצפון, עין השופט/דליה ממזרח ובנימינה וכפר קרע מדרום. בעמק אלונה, כפי שקוראים לו המקומיים 3 ישובים קטנים (עמיקם, גבעת נילי ואביאל). האזור הזה, מזכיר לי את נופי פוליה שבדרום איטליה, נסיעה של פחות משעה על כביש 6, ירידה ימינה במחלף עירון, פניה שמאלה לכפר קרע ועם סיום הנסיעה בכפר נכנסים ל"עולם אחר". עוד 5 דקות ואנחנו בגבעת נילי.

יקב אלונה - המבט הראשון
הכרם והיקב הצמוד אליו

האירוח ביקב – לבבי ומקצועי

שלט מכוון אותנו לחנייה הקטנה ושם רואים את מרכז המבקרים. מבנה או סככת עץ הוקמה כהמשך ישיר ליקב פינת הישיבה בחוץ, בצמוד לכרמים, מיד משכה את תשומת ליבנו אבל עקב מזג האוויר ולמרות שאנו לא חובבי כסאות גבוהים בחרנו לשבת בתוך המבנה, בשולחן בר הצמוד לחלונות הגדולים עם נוף הכרם הנשקף מקרוב קרוב ויש גם שולחנות המאפשרים לקבוצות אנשים לשבת בנוח.

יקב אלונה - אזור הפנים
יקב אלונה – אזור הישיבה הפנימי

מי שאירח אותנו ואיתו גם תואם הביקור הוא בן המשפחה, נתנאל, רק בן 31 אבל אוחז במושכות ומזיז את העניינים ולפי התרשמותי עושה זאת בהצלחה. מור סייעה לו בהצלחה מרובה ועל כך "שאפו". האירוח היה למופת.

התחל בבחירת מקום ישיבה. ביקשנו לשבת בשולחן הבר הצפוני והומלץ לנו שלא כי תיכף תהיה שמש חמה ולאחר 30 דק' ראינו שהבחור צדק.

יקב אלונה - מבט החוצה
יקב אלונה – עם הפנים אל הכרם

איך שהתיישבנו הונח על השולחן בקבוק מים צוננים.

התפריט וטעימת היין

למקום יש תפריט עם הרבה אפשרויות ואנו בחרנו בטעימת 3 יינות ופלטת גבינות בעלות של 100 ₪ לסועד – מחיר הוגן לגמרי.

יקב אלונה - תפריט
יקב אלונה – תפריט

היין הראשון היה (1)"לשם" פרנץ קולומבר שהיה קליל ונעים אולם הייתה בו חמיצות קלה. כאשר נשאלנו איך היין וזוגתי שאמרה כי חמיצות פחות מתאימה לה, זכתה מיד ליין אחר –  (2)"ענבר" גרנאש נואר.

ככלל, הטעימה היא של 3 כוסות די מלאות (כמעט חצי כוס) מה שמאפשר לפחות 4-5 לגימות או יותר. אבל כששאלו אותנו אילו יינות נרצה לטעום בהמשך, ביקשנו שהיינות יבחרו על ידי המארח ושלכל אחד מאיתנו (היינו 2 אנשים) יינתן יין אחר.

יקב אלונה – טעימת היינות שנבחרו

המשכנו בטעימה של (3)מרלו ריזרב (4)וקברנה סוביניון ריזרב מסדרת אלגנט, שהיא סידרת היינות הגבוהה. היה מעניין כי הקברנה היה עדין יותר גם בריח וגם בטעם מהמרלו אבל שניהם היו מצוינים.

משם עברנו לטעימת (5)"אופל", בלנד של קריניאן ומרלו (6)ו"קדם, בלנד של קריניאן ושירז, יין שזכה במדליית זהב בתחרות בברלין וסאול. בתכלס, 2 היינות היו מצוינים. הייתה חוכמה גם בבחירת הטעימות הזוגית שאפשרה להשוות טעמים של שני הבלנדים.

טעימת היין לוותה בדברים טובים

יקב אלונה – פלטת הגבינות

פלטת גבינות שהיו בה 3 גבינות "צהובות" מסוגים שונים ועוד לאבנה.וגם גבינת עיזים נהדרת שטופטף עליה דבש וקצת זעתר

ביגלה רך חמים וטעים.

ולצד כל הטוב הזה גם חמאת כמהין וריבת משמש שעושים במקום, זיתים וממרח עגבניות.

ביקשנו תוספת של גבינת העיזים וקיבלנו ללא תוספת מחיר. עבור ביגלה נוסף חויבנו בהתאם לתפריט.

בסיום, עם החשבון קיבלנו גם (7)טעימת פורט המיוצר במקום.

לא יכולנו שלא לקנות את הרוזה ואת ה"קדם" והוספנו גם שרדונה שלא נמצא בתפריט אבל נשארו להם עוד מספר בקבוקים.

מחירים:

המחירים סבירים, סביב 100 ₪.

לסיכום:

בכל הפרמטרים, הייתה חוויה נהדרת. אווירת כרם איטלקי, אירוח למופת (לא צמוד מדי אבל עם אצבע על הדופק), יין טוב, וכמובן בת זוג הכי בעולם.

בדרך כלל, אין יותר מדי ציפיות לפני ביקור ביקב קטנטן וכמעט בכל פעם, אני מופתע לטובה.

כנראה שייננים זה עם מיוחד.

רוצה לדעת על יקב אלונה קצת יותר ?

 

7/22

יצחק (צחי) ספיר

שמי צחי, אני בשלב השלישי והמעניין בחיי הבוגרים ולמרות שהוכרזתי "זקן רישמית", אני צעיר ברוחי (60+ זה ה-40 החדש) וסוף סוף אדון לעצמי.
אני מרגיש לגמרי בגיל הנכון לחוות (כמעט) את כל מה שלעולם יש להציע ובתנאי שלא אצטרך להתאמץ יותר מדי. לכן לא תמצאו אצלי המלצות למיטיבי לכת אבל בהחלט תוכלו למצוא המלצות למיטיבי לסת והנאות החיים.

למידע נוסף»

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *