חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שתפו עם חברים:

יקב אמפורה
כרם מהרל

אחד הדברים הטובים ביקב, זה שהוא פתוח לטעימות 7 ימים בשבוע. כמובן שימי שישבת הם העמוסים ביותר. פעם ראשונה הגענו בששי בצהריים. לא מבין למה היינו צריכים לנסוע ולהגיע ללא הזמנה מראש דווקא ביום ששי, אבל היות והיה טוב החלטנו לבוא עם הילדים והזמנו מקום.

שנכנסים לכרם מהר"ל נוסעים על כביש יפה שעצים בשני צדדיו ומגיעים למגרש חניה, עמוס מאד כבר משעות הבוקר. מולנו מבנה אבן עם מרפסת גדולה מלאה באנשים, שמן הסתם פשוט נהנים מהחיים מהשמש שהייתה באמצע החורף ומקפה טוב. כאשר נכנסנו למבנה הבנו שזה לא היקב אלא בית הבד (שווה ביקור בנפרד). ממשיכים ליקב דרך בוסתן יפה המכניס אתכם מיד לאווירה טוסקנית. לאחר כ- 100 מ' מגיעים למבנה היקב.  חדר הכניסה מיועד למכירת יין ויש בו המולה רבה. החדר הבא נועד לישיבה סביב שולחנות אבל היקב לא מושיב שם אלא בחוץ בלבד (ונרחיב מיד) בגינה נחמדה מלאה בעצים הנותנים צל ושולחנות מסוגים שונים. בפעם הראשונה שהיינו שאלנו האם יש מקום לטעימות יין נענינו בתחילה בשלילה אך לאחר בקשה נוספת הושיבו אותנו בחדר הפנימי.

בפעם השנייה, כאשר היגענו באופן מסודר, כבר בכניסה קיבלנו טעימת יין לבן צעיר ורענן, קצת חמוץ, במובן הטוב של המילה ועם כוס זו אתה יושב לשולחן. אנחנו קיבלנו שולחן סמוך לגפנים תחת עץ שעשה גם צל וגם הישיר קצת עלעלים, אבל האוירה, האוירה, אין עליה.

הטעימה כוללת 4 יינות בכמות נדיבה של לפחות חצי כוס כך שצמאים לא תצאו משם. היינות שהוגשו לטעימה, נוסף על הלבן בפתיח היו ריטוו רוז' 2018 (בלנד של קברנה סוביניון, מרלו וקברנה פרנק), מד רד 2020 (בלנד של סירה, קריניאן ומורבדר), בלאן דה נואר 2021 (סירה, קריניאן ומורבדר), ו7/12 שהוא בלנד אדום על בסיס קברנה סוביניון, סירה וברברה. היינות לא תוקפניים ומשאירים בפה טעם של עוד.

בנוסף הזמנו פלטת גבינות וקיבלנו פלטה גדולה עם גבינות איכותיות ופלחי מנגו, קיווי ועוד דברים שעושים שמח בפה ליד היין. כמובן שהיה גם לחם, סוג של בגט, שהיה מצוין, בדיוק כמו שאני אוהב, קריספי בחוץ ורך בפנים. המחיר לאדם הוא 140 שח. בנוסף אפשר להזמין מנות נוספות, אז ביקשנו וקיבלנו פלטה ענקית של נקניקים עם חרדל דיז'ון וקורנישונים (מלפפונים חמוצים קטנטנים).

היות ובאנו בשעה 1000 והמקום לשעתיים, בשעה 11:30 כבר התחילו לרמוז על הצורך בפינוי, כמובן הכול באדיבות ונחמדות.

נוסיף ונציין כי המלצר נתן הסברים קצרים וממצים על היין ועשה כל מה שצריך כדי להנעים את החוויה.

למרות שהמקום היה מלא + אירוע פרטי בקומה העליונה, השירותים נקיים.

היקב ממשיך לשמור על רמה גבוהה והבטחנו לעצמינו שנבוא בקרוב פעם נוספת.

יצחק (צחי) ספיר

שמי צחי, אני בשלב השלישי והמעניין בחיי הבוגרים ולמרות שהוכרזתי "זקן רישמית", אני צעיר ברוחי (60+ זה ה-40 החדש) וסוף סוף אדון לעצמי.
אני מרגיש לגמרי בגיל הנכון לחוות (כמעט) את כל מה שלעולם יש להציע ובתנאי שלא אצטרך להתאמץ יותר מדי. לכן לא תמצאו אצלי המלצות למיטיבי לכת אבל בהחלט תוכלו למצוא המלצות למיטיבי לסת והנאות החיים.

למידע נוסף»

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *