חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שתפו עם חברים:

יקב אשקר
כפר יאסיף

לאחר שהתרשמתי לטובה מטעימת יינות יקב אשקר בחנות ובר היין סרנדיפיטי ביפו החלטתי לקחת כמה חברים ולבקר ביקב.

הדרך ליקב

אמצע השבוע, נסיעה בכביש  6 כמעט ללא פקקים ותוך כ-90 דק' מגיעים לכפר יאסיף.

מי לא מכיר את כפר יאסיף.. כבר מזמן , ליתר דיוק מ-1925 המקום אינו כפר אלא מועצה מקומית וכרגע יש בה יותר מ-10,000 תושבים. עם זאת עדין יש לא מעט רחובות ללא שם. מזל שתוכנת הניווט מובילה אותך בדיוק ליעד.

חזית הבית הצנועה

קצה הכפר, הכביש יורד בחדות ומגיעים לבית כשהנוף היפה מבצבץ בינות הבתים. אין שום אזכור ליקב. רק חבית יין אחת מרמזת על הצפון בבית. טלפון לבעלים שמוודא שאנחנו במקום הנכון.

על היקב

היקב הוקם על ידי נמי אשקר שהוא יועץ טכנולוגי בכיר שהכיר את הנושא בעבודתו בחו"ל והחליט לעשות יין כתחביב. מאד מעניין לשמוע אוו מדבר גם על עשיית היין וגם על עבודתו. אנחנו לחצנו ואם אתם רוצים לשמוע מומלץ שתבקרו ביקב.

כפי שהבנתם היקב, למרות שמיצרים בו כ-30,000 בקבוקים בשנה הוא עדיין יקב חובבים כלומר אנשי היקב עסוקים גם בעבודותיהם השוטפות הרגילות ולכן יש לתאם מראש את ההגעה.

אמיר, הבן המעורב בעיקר בשיווק מקבל את פנינו ועושה לנו סיור קצר במקום. כמה מדרגות ואנו מגיעים למרתף בו מאוחסנות חביות היישון ושולחן עץ ארוך ומרשים לאירוח.

אזור הטעימות – שולחן עץ ארוך מוקף חביות יין,

בצד שמאל חדרון קטן וציורי, מלא בקבוקי יין שוכבים בכוורות עץ וחבית מיד בכניסה עם כוסות יין האומרות "שתה בי".

בצד ימין חלון זכוכית המשקיף לחדר מכלי הנירוסטה.

כאן תקום פינת אירוח

יוצאים למרפסת עם נוף פתוח מקצה לקצה ואמיר מסביר בגאווה כי כאן מתוכנן להיות אזור אירוח נוסף של היקב. אולי בר ין, אולי מקום לארוחות, הכל פתוח.

מערת המתיישנים

יורדים מספר מדרגות לחצר ושם דלת קטנה המכניסה אתכם לעולם החביות המתיישנות, כמו במערה קצת חשוך קצת לח. אשמח לטעום מהיין כאשר יחליטו לבקבק אותו.

חצי מחדר החביות

עוד דלת גדולה ואנחנו בחדר מכלי הנירוסטה. הציוד מתאים ליקב מקצועי החל בקרשר, המשך במכלי הנירוסטה הגדולים וכלה במכונת הביקבוק האוטומטית. למען האמת, רואים את תחילתה של אימפריה.

חזרנו לחדר הטעימות ואת פנינו מקבל בעל היקב והיינן, נמי אשכר שמספר לנו על היקב על היינות על הכוונות לעתיד, תוך כדי הטעמתנו ביין. היות וכבר סיפרתי על היינות לא נפרט כאן אלא נפנה לכתבה על הטעימות של יקב אשקר בבר היין הקטן והנחמד ביפו – סרנדיפיטי.

נמי מספר לנו על איקרית, הכפר שמשפחתו גורשה ממנו במלחמת העצמאות של ישראל וכיצד הם שומרים על קשר למקום, כולל כרם הנמצא במקום והשם איקרית על בקבוקי היין הזני.

בינתיים מצטרפת אם המשפחה, אמירה, עם פלטת גבינות

פלטה צנועה אך איכותית

פלטה לא גדולה אך הגבינות איכותיות אחת אחת. יחד עם זיתים ושמן זית שהמשפחה עושה בעצמה. (ספוילר – קנינו גם שמן זית)

השיחה ממשיכה וקולחת ובעל הבית צמא אז אנחנו נכנסים לחדר מכלי הנירוסטה ומקבלים טעימה מהיין בתחילת דרכו. לי כחובב ולא כיינן הייתה חוויה מאד מעניינת ומאד מלמדת לטעום את היין בתחילת התפתחותו ובסוף הדרך – בבקבוק.

בהמשך הגיעו גם מלפפונים ירוקים, מה שקוראים "בלדי", מהכפר, מהמקום, יחד עם לבנה שאמירה מכינה למשפחה.

בחדר המכלים ראינו כלים לזיקוק אלכוהול אז שאלנו. כטוב ליבו ביין הסגיר נמי סוד קטן. הוא מכין ערק משובח מאניס המגיע מרחוק. הנוזל עובר 3 זיקוקים לפני הביקבוק וכל זה לצריכה משפחתית בבקבוקים לא מסומנים. טעמנו. הערק חזק להפליא אבל מחליק בגרון, ללא צריבה. אז לקחנו לו מהמלאי הפרטי גם בקבוק אחד של ערק.

ותודה על חווית האירוח מכל הלב

נפרדנו לשלום מהמארחים, נמי ואמירה, לא לפני שקיבלנו ממנו המלצה על מסעדה טובה בכפר ויצאנו לדרכינו שתויים, עליזים ומרוצים.

לסיכום

היינות נהדרים לשתייה ולדברי נמי, הם מוצעים במסעדות יוקרה לא מעטות – ובצדק.

האירוח, כמו שראוי שיהיה – חוויה.

לא אכביר במילים. אנחנו נסענו במיוחד לצפון – שווה.

 

לאתר היקב: לחץ כאו

 

11/2022

 

יצחק (צחי) ספיר

שמי צחי, אני בשלב השלישי והמעניין בחיי הבוגרים ולמרות שהוכרזתי "זקן רישמית", אני צעיר ברוחי (60+ זה ה-40 החדש) וסוף סוף אדון לעצמי.
אני מרגיש לגמרי בגיל הנכון לחוות (כמעט) את כל מה שלעולם יש להציע ובתנאי שלא אצטרך להתאמץ יותר מדי. לכן לא תמצאו אצלי המלצות למיטיבי לכת אבל בהחלט תוכלו למצוא המלצות למיטיבי לסת והנאות החיים.

למידע נוסף»

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *