חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שתפו עם חברים:

יקב אבנר
גבעת זאב – ירושלים

ביום חמישי הילדים הודיעו שלא יבואו ביום ששי, איזה יופי, לא צריכים לבשל ואפשר לבלות.

ידענו שלמצוא מקום מהיום למחר זה סיפור אז הימרתי על יקב קטן, יקב אבנר – זכינו בגדול.

כבר במבט ראשון, אתר האינטרנט של היקב מצא חן בעיני. לא עמוס, מסודר נכון ויפה. לא צריך לחפש יותר מדי את המידע אלא הוא פשוט קופץ לעיניים. רוצה לדעת על היינות, על הטעימות, הכל בקליק אחד.

הכרם של אבנר

אז נסענו

הדרך ליקב

כניסה מזמינה ויש חנייה צמודה

נסיעה דרך 443, חולפים על פני מודיעין, עליה ארוכה  ומתונה עד שמגיעים לנקודת בדיקה / מחסום. לאחר כמה מאות מטרים פונים דרומה בצומת  לכיוון גבעת זאב, לאחר כק"מ, פונים מערבה בתחנת הדלק של גבעת זאב החדשה  ומולכם, לשמאל הדרך תיראו כבר את הכרם היפה ולידו הכניסה ליקב.

האירוח ביקב

ככה מתחילים יום

אבנר, בעל הבית, איש לא צעיר מקבל את פנינו בחיוך ומושיב אותנו על השולחן הכי טוב, צמוד לכרם וגם מוודא שעוזרו הצמוד יביא שמשייה.

אבנר מתיישב לידינו לשיחת הכרות קצרה, לתהות על קנקנינו ולהבין לשם מה באנו. האם אנחנו אוהבי יין, האם באנו סתם לבילוי על בקבוק יין, כל זאת כדי לכוון את המשך הביקור.

מהר מאד היתה הבנה כי אנחנו אוהבי יין, סקרנים לטעום ולשמוע.

היינות הלבנים

גילוי נאות: היינות הוצאו מהשמפנייר לצורך הצילום

אז לפני הכל הגיע בקבוק רוזה 2021 שהונח בשמפניירה מלאה קרח ומים הלגימה משובבת נפש ולאחר סיום הטעימה הראשונה המשכנו לגוורצטרמינר 2021 יבש, לא חצי יבש כמקובל במחוזותינו לגבי זן זה. ניתן לזהות את הטעם האפייני לזן. אני אהבתי אך לאישתי היה חמצמץ במקצת.

הסיור ביקב

התחלנו סיור בממלכה הקטנה.

על הדרך שמענו מאבנר שהיה איש עסקים מצליח שהחליט על הקמת היקב כדי למצוא עיסוק לתקופה שלאחר העבודה. סליחה, לתקופת הפנסיה (כרם ויקב זו עבודה עבודה). היקב הוקם בשנת 2010 והכל הכל נבנה על ידי אבנר במו ידיו.

חדר מכלי הנירוסטה

נכנסים לחדר מיכלי הנירוסטה ושומעים הסבר על התהליך החל מהכרם ועד למיכל.

טעימת יין מתבגר

עוברים לחדר החביות וזוכים לטעימת יין שטרם סיים את התהליך וכדברי אבנר "מתבגר לאיטו".

חדר האירוח הפנימי

משם עוברים לחדר המשמש לאירוח או לטעימות כאשר מזג האויר אינו מאפשר ישיבה בחוץ. על הקיר תעודות בהם זכו יינות היקב.

אגב, לאבנר יש יתרון בלתי הוגן. עקב מיקומו, קרוב לירושלים, הכרם ברקע וכמובן – היינות הטובים, באים אליו לא מעט אורחים זרים. הנהנים וקונים בכמויות.

אבנר ממשיך ומספר כי הוא מייצר רק כ- 3000 בקבוקים בשנה בלבד כאשר כמעט כל העבודה החל מהכרם וכלה ביקב, נעשית על ידו אישית, כולל קימה בשעות מוקדמות לטיפול בכרם.

גבינות, ירקות, לחם ומטבלים ישמחו לבב אנוש. וגם יין כמובן

בינתיים חזרנו לשולחן ואחרי הסיור כמובן שנהיינו רעבים. בתזמון מושלם הוגיעו לשולחנינו פלטת ירקות מכובדת,

פלטת גבינות צנועה, 3 צלוחיות של שמן מלח וזיתים שאבנר מכין בעצמו, ולחם. לכאורה לחם פשוט אבל , האמינו לי, לחם כזה עוד לא אכלתי. היה תאוה לחך, במיוחד עם השמן והמלח.

היינות האדומים

המשכנו לטעימת יינות אדומים.

כנראה שמצאנו חן בעיני אבנר כי הוא בחר לנו 2 יינות מיוחדים

קברנה סוביניון 2016 שיוצר בסידרה מוגבלת של 400 בקבוקים והיה פשוט נפלא. יין עם גוף ועושר טעמים.

בלנד "סימפונית הארבעה" 2015. בלנד בורדולזי של קברנה סוביניון, מרלו, קברנה פרנק ופטי ורדו.. אבנר רצה והצליח לעשות יין מאוזן עם גוף וטעמים מורגשים של כל זן לחוד וביחד, סימפוניה של טעמים וריחות.

אבנר לא מאמין בדיקנטרים או מחדררים אחרים. לדעתו לא טוב ליין להיחשף בבת אחת לחמצן רב. הוא מעדיף לקחת קצת יין מהבקבוק ולהוריד את מפלס הנוזל קצת מתחת לגובה כתפי הבקבוק ולתת לו להישאר ככה לפחות חצי שעה (ויותר).

למה אני מספר לכם את זה. כי בטעימה מזגנו יין לשתי כוסות. את האחת שתינו ולשנייה נתנו לנוח וטעמנו לאחר כחצי שעה. היין נפתח וחבל שלא יכולנו לחכות זמן נוסף.

זהירות – ממכר

ואז, לקראת סוף הביקור לאחר יותר משעתיים של שיחה ושתיה וסיור ולימוד הביא אבנר את יין קינוח 2014 מענבי סירה וקברנה סוביניון שנבצרו בשלים מאד. היין התיישן 30 חודשים בחבית אבל בסוף, מה שקובע הוא הטעם. אנחנו אוהבים יינות קינוח ופורט אמיתי וטוב במיוחד ואהבנו את יין הקינוח. אז אבנר ציין שיש לו גם יין קינוח 2014 special reserve שיושן בחביות רק 8 שנים. אז הימרנו וקנינו אחד לאירוע חגיגי.

לסיכום

בביקור הזה החוויה היא כוללת את כל מה שאני מחפש. יום שמש יפה, לשבת בחוץ ליד הכרם, להכיר ולשוחח עם היינן, כיבוד הוגן ויין טוב. מה עוד צריך כדי להנות מהחיים.

נראה לי שאבנר חיפש אתונות ומצא מלוכה. חיפש תעסוקה לפנסיה ומצא, לא רק עבודה אלא גם סיפוק והנאה יומיומיים ואני מקנא באנשים כאלה.

טעימת 4 יינות, לפי החלטת היינן, תעלה 120 ₪ לאדם. שלוש השעות אצל אבנר עלו לנו לא מעט, בגלל היינות שקנינו אבל היה שווה.

לא לרוץ. יש מקום לכולם.

 

לאתר היקב: לחץ כאו

טלפון לתאום ביקורים: 02-5822236

 

11/2022

יצחק (צחי) ספיר

שמי צחי, אני בשלב השלישי והמעניין בחיי הבוגרים ולמרות שהוכרזתי "זקן רישמית", אני צעיר ברוחי (60+ זה ה-40 החדש) וסוף סוף אדון לעצמי.
אני מרגיש לגמרי בגיל הנכון לחוות (כמעט) את כל מה שלעולם יש להציע ובתנאי שלא אצטרך להתאמץ יותר מדי. לכן לא תמצאו אצלי המלצות למיטיבי לכת אבל בהחלט תוכלו למצוא המלצות למיטיבי לסת והנאות החיים.

למידע נוסף»

4 תגובות

    1. אני גם לא טבח ובכל זאת הולך למסעדות.
      אני אוהב לטעום יין ואוהב את חווית הביקור ביקב ועל זה כל הבלוג שלי.
      אני לא נותן ציון ליין אלא מתאר את החוויה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *