חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שתפו עם חברים:

יקב כרמי בת שלמה
בת שלמה הישנה

יקב כרמי בת שלמה נחבא ברחוב ישן בחלק העתיק של המושבה בת שלמה. המושבה נקראת על שם אמא של הברון רוטשילד והיקב נותן כבוד למסורת זו ויין הדגל של היקב קרוי על שמה – בטי.

מרכז המבקרים היא חצר קטנה התחומה בכביש, במבנה נוסף עתיק ויפה, עליו נרחיב בסוף וחדר קטן שגם הוא משמש לטעיות. השולחנות בחצר ספורים ואני מזהיר, אל תנסו לבוא ביום ששי ללא הזמנה כי לא יהיה מקום (אנחנו ניסינו).

את פנינו קיבלה צעירה חביבה שהסבירה כי היקב מציע 2 סוגי טעימות

  1. טעימת יין קלאסית: 140 ₪ כולל טעימת 4 יינות ופלטת גבינות פירות וירקות, לחמים, אגוזים ומטבלים
  2. מפגש יין: 200 ₪ כוללת בנוסף על הטעימה הקודמת, יין נוסף, מנת משק וסאן פלגרינו. לטעימה זו מצטרף יינן לכל משך האירוח מה שמאפשר צלילה לעומק וקבלת מידע ממקור ראשון.

אנו בחרנו באפשרות הראשונה. ואתחיל את הסיכום כבר כאן בשבח למארחת שהייתה מקצועית, הפליאה בהסברים כולל טעימה השוואתית בין יינות הרוזה. ניכר בה שהיא יודעת את העבודה ושולטת בחומר

בניגוד לרשום, הטעימה כללה 6 סוגי יין: סוביניון בלאן 2021, רוזה (מענבי קריניאן) 2021, רוזה נוסף אך קצת שונה שניקרא "jodi's summer blend" מסדרת בית החווה, שרדונה 2019, בלנד רגבים (קברנה סוביניון וסירא) 2019 ואחרון חביב – בטי 2017.

הינן ארי ארל, גדל והשכיל בתחום בארה"ב, היה במקום וניתן היה לשאול שאלות.

אהבנו כמעט את כל מה ששתינו אך את "בטי" אהבנו במיוחד ואף קנינו והכי טוב בטי גם בבקבוקים קטנים – לפתוח ולסיים ללא הרהורי חטא מהכמות.

הגבינות והלחמים נהדרים.

סך הכל העברנו שעתיים של הנאה עם ערך מוסף של ידע על המושבה ועל הכרם והיקב.

אבל הקינוח האמיתי הוא הבית העתיק בן 2 הקומות שהחצר חוסה בצילו. למעשה, מלון בוטיק קטן ומדהים (נכנסנו להתבונן) עם בריכה אל הנוף וחדרים גם לצד הבריכה ובכל חדר יצירות אמנות.

המקום נקרא "בית החווה" והוא מוחבא באתר רק בתפריט המשנה של חנות היין, באנגלית – חפשו "the farmhouse".

 

 

3/22

יצחק (צחי) ספיר

שמי צחי, אני בשלב השלישי והמעניין בחיי הבוגרים ולמרות שהוכרזתי "זקן רישמית", אני צעיר ברוחי (60+ זה ה-40 החדש) וסוף סוף אדון לעצמי.
אני מרגיש לגמרי בגיל הנכון לחוות (כמעט) את כל מה שלעולם יש להציע ובתנאי שלא אצטרך להתאמץ יותר מדי. לכן לא תמצאו אצלי המלצות למיטיבי לכת אבל בהחלט תוכלו למצוא המלצות למיטיבי לסת והנאות החיים.

למידע נוסף»

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *