חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שתפו עם חברים:

יקב קלו דה גת
מצפה הראל

יקב קלו דה גת ידוע ביינותיו הטעימים ובמחירם הלא זול לכן רצינו מאד לבקר ולדגום.

תאום הביקור היה קל ומהיר כולל הסבר איך בדיוק מגיעים. יצאנו לכיוון ירושלים ביום גשום וקר במקום מסוים בכביש 44 פונים לכיוון מצפה הראל ובטעות (או שלא) הגענו לאירופה. נסיעה ביער קטן ולאחר מכן דרך עפר מתפתלת בין הכרמים עם הגבעות הנמוכות – אנחנו בטוסקנה. ליקב חנייה מקורה עבור האורחים ואנו צועדים לכיוון שער המתכת של האחוזה.

לחיצה קצרה על האינטרקום השער נפתח והמארחת יוצאת לקבל את פנינו. מתחילים בסיור קצר באזור מכלי המתכת ומשם יורדים לחדר חביות מרשים שם מקבלים הסבר קצר על שיטת אחסון וטיפול ביין. 20 צעדים משם בבית ערב עתיק (לדברי המארחת במקום זה הייתה המפקדה של יצחק רבין כשפיקד על חטיבת הראל). כשאין גשם יושבים במרפסת קטנה לנוף. עקב מזג האוויר, אנחנו ישבנו בחדר הפנימי שהיו בו שולחן עץ גדול וישן, אריזות יין ומערכות קול ישנות (פטיפונים ומגברים) למי מבנינו שמתעניין.

הטעימה כוללת 5 יינות ועולה 150 שח (לטעמי קצת יקר) ואין אפשרות לקבל טעימות נוספות גם בתשלום. המזיגה הייתה בכמות סבירה אך לא נדיבה. היינות נפתחו רק כשבאנו וראוי היה שיפתחו שעה או שעתיים קודם לכן.

ניתן לקבל בתשלום נוסף גם פלטת גבינות ולחם מעולה. שימו לב היקב טבעוני ולכן הגבינות אינן מחלב אלא מאגוזים (דומות לסנט מור בצורתן) אבל בהחלט היו לטעמי.

לסיכום היה שווה אבל ארצה לציין כי יקב אינו מחליף מסעדה או בית קפה והביקור ביקב, בניגוד לחנות יין, נועד להכיר את היקב ותוצריו למי שמעוניין לקנות בסוף הביקור בקבוק יין. גם בחנויות כבר הבינו שטעימה מעודדת קניה ועורכים ימי טעימה – לעיתים בחינם.

ביקור: 12/2021

יצחק (צחי) ספיר

שמי צחי, אני בשלב השלישי והמעניין בחיי הבוגרים ולמרות שהוכרזתי "זקן רישמית", אני צעיר ברוחי (60+ זה ה-40 החדש) וסוף סוף אדון לעצמי.
אני מרגיש לגמרי בגיל הנכון לחוות (כמעט) את כל מה שלעולם יש להציע ובתנאי שלא אצטרך להתאמץ יותר מדי. לכן לא תמצאו אצלי המלצות למיטיבי לכת אבל בהחלט תוכלו למצוא המלצות למיטיבי לסת והנאות החיים.

למידע נוסף»

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *