חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שתפו עם חברים:

איזי ריידר
שדרות

ירדנו לדרום אדום והחלטנו שמה נכון יותר מאשר להגיע לפינות החמד האדומות ללא מאמץ ובסטייל עם "איזי ריידר".

נתחיל מההתחלה. בשדרות קיימת האפשרות לצאת לטיול מאורגן על הכלי, כאשר אופי הטיול משתנה לפי התקופה. באתרי האינטרנט של דרום אדום מצאנו הפניות קלות וברורות יצרנו קשר עם איש הקשר ושילמנו (מראש) 210 שח לאדם.

במקור, הכלי נועד לשימושים צבאיים, בעיקר לתנועה מהירה בשטח בשקט לטווחים לא ארוכים מדי. המהירות המרבית היא כ- 40 קמ"ש אולם בכלי שעבר שינמוך המהירות מוגבלת – וטוב שכך.

הגענו למקום היציאה שם קיבל אותנו דוד המדריך, שהיה נחמד לכל אורך המסלול למרות חוסר הניסיון שהפגנו בעליל. הכלי הכי פשוט לתפעול. עומדים (או יושבים) על לוח המזכיר סקטבורד גדול ואוחזים בכידון, מסובבים את מפתח ההתנעה, עם בוהן ימין משחקים במתג המהירות. היות והכלי חשמלי עזיבתו תגרום בדרך כלל לעצירת הכלי ואם לא, יש  בלמי יד. נסיעה לאחור בתוספת לחיצה עם בהן שמאל על כפתור קטן. וזה הכל – אז זהו שלא

לכלי יש עקומת לימוד, במיוחד למי שאינו לוחם משמר גבול או שייטת. בתחילה ההרגשה היא שכל שניה אתה עומד להתהפך והורדת רגל לא מומלצת היות והכלי גבוה מכפי שהוא נראה. גם הכידון קשה יחסית (2 גלגלים קדמיים ללא היגוי כח).

תחילת המסלול בתוך העיר מה שמאפשר תרגול במסלול נוח יחסית. המסלולים נבחרים ומותאמים לרוכבים. אנחנו נסענו במסלול קל יחסית אך עדיין אתגרי (בעיקר בעליות/ירידות בשטח). ראינו כלניות מרבדי צבע ירוק משובצים עצים המאפשרים עצירות קלות עם צל, כמו בכל טיול שטח עצרנו להפסקת קפה/תה ולאחר כמעט שעתיים חזרנו עייפים אך מרוצים.

לסיכום. הגענו לנקודות חמד שלא הייתי רוצה להגיע אליהם עם הרכב הפרטי. הכלי כיפי ביותר במיוחד בנסיעה מהירה, התפעול דורש מאמץ גם בישיבה, לא זול אך מומלץ ביותר. חוויה.

 

2/2022

יצחק (צחי) ספיר

שמי צחי, אני בשלב השלישי והמעניין בחיי הבוגרים ולמרות שהוכרזתי "זקן רישמית", אני צעיר ברוחי (60+ זה ה-40 החדש) וסוף סוף אדון לעצמי.
אני מרגיש לגמרי בגיל הנכון לחוות (כמעט) את כל מה שלעולם יש להציע ובתנאי שלא אצטרך להתאמץ יותר מדי. לכן לא תמצאו אצלי המלצות למיטיבי לכת אבל בהחלט תוכלו למצוא המלצות למיטיבי לסת והנאות החיים.

למידע נוסף»

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *