חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שתפו עם חברים:

מסעדה פטוש
המושבה הגרמנית חיפה

שדרות בן גוריון הוא רחוב מרכזי במושבה הגרמנית שבעיר התחתית בחיפה. במעלה הרחוב נמצא גן הבהאים ובמורדו נראה את הים הכחול. הרחוב מזמין שיטוט קל לאורכו, המדרכות רחבות מאד, מלא מסעדות ובתי קפה ובחודש חג המולד, במסגרת חג החגים שמארגנת חיפה, הרחוב מקושט כולו והשיטוט – חובה. ברחוב עצמו קשה למצוא חניה אולם יש הכוונות לחניונים באזור הקרוב.

בערך באמצע הרחוב נמצאת המסעדה פטוש שהיא בעיקרון מסעדה מזרחית משודרגת.

לפני מספר שבועות ניסינו להזמין מקום אולם איש לא ענה לנו לטלפון. ביום ששי הגענו למקום ללא תאום, חיכינו מספר דקות והמארחת מצאה לנו חיש קל מקום בגינת המסעדה. בימים יפים, עיקר הישיבה היא בגינה לא גדולה מדי ויש בה מספר לא קטן של שולחנות לניצול מיטבי של קיבולת המקום. הגינה עם צמחייה רבה ומעוצבת ועם אלמנטים רבים המושכים את תשומת הלב.

יש לא מעט מלצרים המתרוצצים בין השולחנות. אם זמנכם בידכם אין בעיה אבל אנו שקצת מיהרנו היינו צריכים לקרוא להם ולהסב את תשומת ליבם כדי לקבל שרות. אבל כל בקשה נענתה באדיבות ובמהירות.

התפריט ארוך ומגוון, יש כ- 15 סוגי תה, סלטים בשרים ומה לא. אנו הזמנו סלט פטוש קטן (32 שח) ותוספת גבינה (8 שח) שהיה טעים מאד, חומוס עם פטריות (36 ₪) שהיה בעל מרקם מוצק, סמיך וטעים לאללה. השוארמה שהוצגה כ"רצועת עגל על מצע בצל ופטרוזיליה עם סומק מוגש עם טחינה ולחם טאבון" והייתה המנה היקרה שהזמנו (72 ₪)  דווקא אכזבה הן בשל התבלון האגרסיבי מדי וכמות שמן שנטפה על הפיתה הדקיקה. לי כאחד שמשתדל לשמור דיאטה זה היה "טו מאץ".

לקינוח מנה יפה של כנאפה (34 ₪) עם כדור גלידה וניל (8 ₪) שהייתה בסדר. יחד עם תה (14 ₪) וקפה ערבי (8 ₪) שזה קפה שחור המוגש בג'זווה (מה שאנו רגילים לכנות בטעות פינגאן – שזו למעשה הכוס הקטנה אליה מוזגים את הקפה).

לסיכום: ששי בצהריים, המקום היה מלא לעומת מסעדות ובתי קפה אחרים ברחוב מה שמעיד כאלף עדים על הצלחתו.

בהחלט נחזור.

 

2/22

יצחק (צחי) ספיר

שמי צחי, אני בשלב השלישי והמעניין בחיי הבוגרים ולמרות שהוכרזתי "זקן רישמית", אני צעיר ברוחי (60+ זה ה-40 החדש) וסוף סוף אדון לעצמי.
אני מרגיש לגמרי בגיל הנכון לחוות (כמעט) את כל מה שלעולם יש להציע ובתנאי שלא אצטרך להתאמץ יותר מדי. לכן לא תמצאו אצלי המלצות למיטיבי לכת אבל בהחלט תוכלו למצוא המלצות למיטיבי לסת והנאות החיים.

למידע נוסף»

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *