חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שתפו עם חברים:

יקב גיתו
הוד השרון

במילה אחת – הפתעה. בשתי מלים – הפתעה טובה.

חיפשנו יקב קרוב לבית וראינו שיש יקב בהוד השרון, יקב שלא מרבים לכתוב עליו, ללא יחסי ציבור רבים ועוד בהוד השרון. לא ציפינו ליותר מדי. רק לטעום קצת יינות חדשים ולהעביר בכיף עוד יום.

אז בפאתי העיר, ברחוב צדדי נמצאת הוילה של משפחת הדרי. דרור, הבן מקבל את פנינו בשער. בשלב ראשון, דרור לוקח אותנו לסיור קצר ביקב הקטנטן הממוקם במרתף הבית. במעבדה, בחדר היצור ובחדר החביות.

בשלב השני יוצאים למדשאה שלפני הבית. מדשאה כמו בסיפור, לא גדולה ולא קטנה, אבל –  עם עץ פיקוס ענק הנותן צל וקסם ותחתיו שולחן וכיסאות ערוכים לביקור.

דרור מביא את הבקבוקים ואת התקרובת ומעביר את הפיקוד למלכיאל האב, איש הייטק בעברו שמספר כי תמיד היה חובב יין והיות וממסעותיו היה תמיד מביא בקבוקי יין יקרים החליטה אשתו לחסוך קצת וקנתה לו מתנה, קורס יין – וכאן החלה ההתמכרות של המשפחה לנושא.

סיור וטעימת 4 יינות + פלטת גבינות עולה 120 ₪.

פלטת הגבינות ממחלבה בשם "המחלבה הקטנה" הנמצאת בקיבוץ גבעת חיים וחבל ששמה טרם היגיע אלינו כי יש להם גבינות מצוינות. גם הלחמים והירקות שהוגשו הוגשו בנדיבות

ונעבור ליין

 1. פינו גרי טרום ביקבוק
 2. אדום 2019, בלנד GSM – גרנאש, סירה ומורבדר
 3. שני 2019 בלנד של קריניאן, סירה ומרסלאן. המעניין הוא כי במסגרת הניסויים שעורך מלכיאל במהלך תסיסת ענבי הסירה הוחזרו חלק מהשזורות מה שיצר טעם רענן ומעניין בבלנד.
 4. "דודאים" 2020, בלנד של מרסלן וטוריגה נסיונל
 5. דוריף 2019 מענבי פטיט סירה שנלקחו מ-3 כרמים שונים כאשר חלק מהענבים תסס עם אשכולות שלמים ולחלק הוסיפו 3% ענבי ויוניה.

כל היינות מאוזנים, הרמוניים, כאילו קלילים אך עם טעמים מורגשים. יינות שקל וכיף לשתות, אם כי המחיר עלול להכביד (סביב 140 ₪ לבקבוק).

 

מלכיאל מתייחס בכבוד לכל פרט ופרט, החל משם היין, התווית ועד לטעם וכלל חווית הביקור. זה היה אחד הביקורים המעניינים, כנראה לשני הצדדים, כי ישבנו סביב השולחן כ- 4 שעות מלכיאל הוא איש חברה אוהב אדם, דתי, שכל דבר מעניין אותו והוא שמח לפרוש את מישנתו כאשר הוא מזהה רצון מהצד השני. פיתחנו שיחה על הרבה נושאים שבניהם זוגיות, דת, פוליטיקה, יין, ולא בהכרח לפי הסדר הזה.

למלכיאל שאיפות התרחבות והמשפחה מתכננת הקמת יקב חדש באזור השרון וכמובן הגדלת כמות הבקבוקים. אני רק מקווה שהכנסת האורחים הלבבית לא תשתנה.

 

 

6/22

יצחק (צחי) ספיר

שמי צחי, אני בשלב השלישי והמעניין בחיי הבוגרים ולמרות שהוכרזתי "זקן רישמית", אני צעיר ברוחי (60+ זה ה-40 החדש) וסוף סוף אדון לעצמי.
אני מרגיש לגמרי בגיל הנכון לחוות (כמעט) את כל מה שלעולם יש להציע ובתנאי שלא אצטרך להתאמץ יותר מדי. לכן לא תמצאו אצלי המלצות למיטיבי לכת אבל בהחלט תוכלו למצוא המלצות למיטיבי לסת והנאות החיים.

למידע נוסף»

2 תגובות

 1. שלום,
  אשמח לבדוק אפשרות לארוחת בוקר וטעימות יין ל10 אנשים ביום שלישי ה9.5
  האם אפשרי?

  1. מתנצל אבל לא אני הכתובת לתאום ביקור. פנה בבקשה ישירות ליקב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *