חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שתפו עם חברים:

קסם הטבע – טיול ג'יפים
מושב נוב – רמת הגולן

אז רצינו קצת פאן בטיול המשפחתי (6 איש). בפעם שעברה לקחנו טיול רייזרים במעלה רמת הגולן, טיול שהיה מוצלח מאד אז פנינו לאותה חברה פעם נוספת והסתבר שהמחיר גבוה (זקוקים לפחות ל-2 רכבים) והזמן קצר. המשכנו לבדוק והגענו לרוני, או נכון יותר לאביה הילמן ממושב נוב שברמת הגולן, שם הם גרים ומפעילים טיולי ג'יפים – "קסם הטבע".

הזמנו טיול ג'יפים, ללא נהיגה עצמית, מה שהתברר בהמשך כצעד נבון ביותר. לקחנו ג'יפ אחד ל-6 איש (+הנהג).  המחיר יצא זול יותר מההצעות האחרות, זמן הטיול ארוך יותר. ויכולנו לבקש יעד מיוחד – "גילגל רפאים" ובערבית "רוג'ום אל הירי", מקום אליו רצינו להגיע כבר מזמן, אך הוא נמצא במרחק מהכביש (וכזכור לכם אנחנו לא אוהבים יותר מדי הליכה).

יום לפני הטיול התקשרה הילה ואמרה שהיות וצפוי גשם ביום הטיול כדאי לנסוע גם ב"ציר המים", דרך שעד כה לא יצא לנו לשמוע עליה ולא כלום.

הגענו למושב ועקב מיקום לא נכון של העסק בגוגל מפס היגענו לשום מקום, התקשרנו ולאחר הסבר קצר הגענו למקום היציאה.

נראה כי ג'יפ המיצובישי ידע ימים יפים וטובים יותר בהיבטי הפנים – מושבים קצת שקועים וקצת רכים מדי וכאן גילינו כי 2 אנשים צריכים לשבת לא על מושב רגיל אלא במקום המיועד למטען ולא עם כיוון הנסיעה. למזלנו, בסופו של דבר זוג אחד לא הצטרף ונחסך ממנו כאב הישיבה. אבל מנוע הג'יפ – חיה אמיתית והנהג הפגין מיומנות נהדרת במיוחד בתנאים הקשים שהיו באותו היום.

תחנה ראשונה בה עצרנו היא ליד אחת התחנות ב"שביל אלי כהן". (מיזם להנצחת פועלו של אלי כהן הכולל 8 תחנות הפזורות לאורך כביש 98 מחמת גדר ועד הר אביטל). נשבע לכם שאני מכיר את רמת הגולן ולא שמעתי על השביל עד כה. במקום סלע בזלת עם כיתוב, הסבר קצר והקלטה קולית.

תחנה שניה: תל סאקי. ויתרנו על הכניסה בגלל אוטובוס תיירים גדול "שכבש" את התל.

תחנה שלישית: ציר המים. דרך עפר באמצע שום מקום, המון מים זורמים מסביב ומעבר שלוליות ענק. הרכב מיטלטל כל שניה, סוף סוף חווית שטח אמיתית.

תחנה רביעית: הסבר קצר.  גילגל רפאים. הוא מונומנט עתיק המורכב ממספר מעגלי אבנים כאשר החיצוני בקוטר של יותר מ-500 מטרים ותל אבנים במרכז. ניתן להגיע קרוב לתל המרכזי דרך מעברים קיימים במעגלי האבנים. אין מידע ודאי למה שימש המקום אבל לדברי המדריך יש כיום קבוצות שונות העורכות במקום טקסים מטקסים שונים.

הדרך הייתה בוצית ברמת כמעט בלתי עבירה ושוב רק בסיוע כישורי הנהיגה המצוינים של רוני הצלחנו להגיע למחוז חפצינו, גל האבנים המרכזי. הליכה קצרה של מספר דקות ואפשר אפילו לטפס על גל האבנים ולזכות במראה המעגלים. לצערנו בגלל הגשם, לא רצינו להחליק, אז ויתרנו.

תחנה אחרונה: החזרת הג'יפ וקניית שמן זית טוב המיוצר במקום.

לסיכום: אני בטוח שנסיעה בלנדקרוזר או ריינג'רובר עם חימום, מושבים מרופדים ומוזיקת רקע, לא תספק את אותה הרגשה וחוויה שמקבלים מרכב שטח "אמיתי" ונהג מיומן. אני נהניתי.

 

2/22

יצחק (צחי) ספיר

שמי צחי, אני בשלב השלישי והמעניין בחיי הבוגרים ולמרות שהוכרזתי "זקן רישמית", אני צעיר ברוחי (60+ זה ה-40 החדש) וסוף סוף אדון לעצמי.
אני מרגיש לגמרי בגיל הנכון לחוות (כמעט) את כל מה שלעולם יש להציע ובתנאי שלא אצטרך להתאמץ יותר מדי. לכן לא תמצאו אצלי המלצות למיטיבי לכת אבל בהחלט תוכלו למצוא המלצות למיטיבי לסת והנאות החיים.

למידע נוסף»

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *