חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שתפו עם חברים:

מסעדה לה קנטינלה
la cantinella
נפולי, איטליה

לאחר ש"חרשנו" את נפולי במשך כל היום, היינו כבר עייפים ורעבים אבל לא ויתרנו לעצמינו וחיפשנו מקום טוב לסיים את הערב הראשון של הטיול.

שלט צנוע, כמעט בלתי נראה

על המקום והעיצוב

מבחוץ נראה כמו עוד בית קפה

בדרום העיר על הים, נמצאת שכונת בורנו סנטה לוציה.  ושם, ברחוב Via Nazario Sauro, 42 במקרה, "נפלנו" (במובן המצוין של המילה) על מסעדת דגים ופירות ים la cantinella.(מיקום google maps)

בחוץ רואים מספר שולחנות על המדרכה אך מראה הים, הנמצא מצידו השני של הרחוב, נחסם על ידי המכוניות החונות. אז הצצנו פנימה.

בפנים, שולחנות עם מפה וסכום מוכסף ובונוס, פסנתרן אמיתי, כמו במסעדות של פעם

במבט ראשון מלכודת תיירים. המסעדה ריקה למחצה. מיד ליד ומול הכניסה, פסנתרן מנגן את כל הקלסיקות מכל הסוגים. קלאסי, שירים איטלקיים – סן רמו, שנות ה-60 וכו' – אז נכנסנו.

למרות שהמסעדה ריקה הושיבו אותנו בכניסה ליד הפסנתרן. יתכן ורצו שמי שיציץ פנימה כמונו, יראה אנשים. לא באמת יודע אבל אני מפרגן למסעדה כי מהשולחן נשקף נוף הים.

האוכל

יין

כמובן שמזמינים בקבוק יין. ביקשנו יין לבן מקומי פשוט וטוב וקיבלנו יין  זני, falanghina של יקב וינוסיה. בדיוק כמו שביקשנו. פשוט וטוב במחיר הוגן.

ראשונות

כאן לא משחקים. סלט קפרזה "מקורי", טעים רצח

לפתיחה מחוץ לתפריט, ביקשנו, אז הכינו – סלט קפרזה. פשוט וטוב. דווקא בגלל שיש מעט חומרי גלם הכל חייב להיות איכותי וכאן היה כמו שצריך. מנה נהדרת.

אפילו מנות ראשונות מביאים ב"קלוש"

התמקדנו במנות ראשונות. וככה הן מגיעות לשולחן. מכוסות ב"קלושים" לשמירה על חום המנה וגם ההפתעה שבעניין.

כל ביס תענוג צרוף

ספגטי עם צדפות (22€), ריזוטו עם ביסק סרטנים (20€) ורביולי עם פרובולונה ופטריות (20€)

כל מנה עם טעמים מודגשים של כל הטוב שהיה בצלחת. פגז אמיתי. מנות לא גדולות אבל עם טעם גדול. למרות שהמנות נראות קטנות, אנחנו שבענו. לא רק שבענו. נהנינו.

הפסנתרן שלא הפסיק לנגן זכה מאיתנו לא אחת למחיאות כפיים (היה טוב, אין מה לעשות) ולכן שאל מאיפה אנחנו – וכמובן שהשיר הבא היה "הבה נגילה". במקרה הבן שלו בדיוק באותם ימים היה בביקור בישראל – עולם קטן.

קינוח

טעים טעים טעים

סורבה מנדרינה עם תותים (10€) למנה אחרונה. לא יכול היה להיות סיום טוב יותר.

הכל מכל כל עלה לנו 120€ שווה כל שקל.

יצאנו שתויים, מרוצים ועייפים וחזרנו במונית היישר למלון.

לאתר המסעדה

 

 

05/2022

יצחק (צחי) ספיר

שמי צחי, אני בשלב השלישי והמעניין בחיי הבוגרים ולמרות שהוכרזתי "זקן רישמית", אני צעיר ברוחי (60+ זה ה-40 החדש) וסוף סוף אדון לעצמי.
אני מרגיש לגמרי בגיל הנכון לחוות (כמעט) את כל מה שלעולם יש להציע ובתנאי שלא אצטרך להתאמץ יותר מדי. לכן לא תמצאו אצלי המלצות למיטיבי לכת אבל בהחלט תוכלו למצוא המלצות למיטיבי לסת והנאות החיים.

למידע נוסף»

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *