חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שתפו עם חברים:

מסעדה (ביסטרו) מיכאל
לימן

מכירים את זה שאתם בחו"ל, טוסקנה למשל, נוסעים בין הגבעות, שדות ועצים ירוקים, השמש שוקעת ואתם מגיעים למסעדה כפרית עם מפות לבנות ונרות דולקים. ביסטרו מיכאל זה כמעט זה רק בלי טוסקנה, הגבעות והנוף.

מסעדה כפרית במובן הטוב של המילה, שולחנות עם מפות לבנות, תאורה עמומה ותפריט לא גדול.

מכירים את זה שמבקשים משהו מסוים, נגיד שולחן ליד החלון ואומרים לך "נשתדל" ובליבך אתה יודע שתקבל שולחן רכבת במקום הכי רועש במסעדה. אז זהו, פה קיימו וקיבלנו שולחן ליד החלון מה שמאפשר יותר אינטימיות במסעדה שכל הזמן מלאה.

מלצרית צעירה ונחמדה הביאה בקבוק מים קרים. היות ובתפריט היינות לא צוינו כוסות (למה?) המליצה על יין. הזמנו 2 כוסות, אחת מהם של יקב אשכר (מכפר יסיף) מוצלח מאד.

התחלנו בלחם הבית, שהיה קרסטי כמו שאני אוהב והגיע עם מטבל שמן ורסק חרפרף.

למנות ראשונות לקחנו טרטר בקר וטורטיה עם דג ועוד דברים טובים.

לעיקריות ריזוטו עם שרימפס וביסק סרטנים שאהבנו ושקדי עגל שהיו עשויים נפלא ושחו ברוטב מדהים.

כדי לסיים את המנות בהצלחה הזמנו עוד כוס יין.

לקינוח, קנולי עדין שהיה עשוי משערות קדאיף ומים עם נענע.

ראוי לציין את השרות המהיר האדיב המקצועי והחייכני.

אומרים שהמילה "ביסטרו" באה מהמילה "מהיר, כלומר מסעדה שבאים לחטוף משהו מהר – אבל טעים. ישבנו שעתיים נהנינו מכל רגע ועל כל הטוב הזה שילמנו לפני טיפ כמעט 600 שח.

לא זול אבל בהחלט שווה ואם מיכאל הייתה פתוחה ביום ראשון היינו חוזרים פעם נוספת (לצערנו, הבעלים החליט שהוא פותח רק בימים רביעי עד שבת)

ביקור: 08/2021

יצחק (צחי) ספיר

שמי צחי, אני בשלב השלישי והמעניין בחיי הבוגרים ולמרות שהוכרזתי "זקן רישמית", אני צעיר ברוחי (60+ זה ה-40 החדש) וסוף סוף אדון לעצמי.
אני מרגיש לגמרי בגיל הנכון לחוות (כמעט) את כל מה שלעולם יש להציע ובתנאי שלא אצטרך להתאמץ יותר מדי. לכן לא תמצאו אצלי המלצות למיטיבי לכת אבל בהחלט תוכלו למצוא המלצות למיטיבי לסת והנאות החיים.

למידע נוסף»

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *