חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שתפו עם חברים:

אתר ההנצחה לחללי גדוד עז 77
עמק הבכא – רמת הגולן

במסגרת הטיול ברמת הגולן לדרומה חיפשנו מה לעשות והחלטנו לעבור באתר ההנצחה. לא ידענו ולא ציפינו לכלום.

מטפסים לרמת הגולן בכביש "קריית שמונה", "הגושרים", חולפים דרך הישוב הדרוזי "מסעדה" וממשיכים לכיוון "אלרום", שם באזור נמצא אתר ההנצחה. סוף השבוע היה גשום ורמת הגולן מדהימה לאחר הגשם. נחלי מים בכל מקום אויר נקי מרחיב את הראות והדרך יפה וטובה עד שמגיע ענן ערפל והראות נעלמת. למזלנו, בגלל משטר הרוחות גם הערפל חולף לו חיש מהר.

בצומת "אלרום" פונים מזרחה ומתקרבים למראה סוריאליסטי של טורבינות רוח במרחב עמק הבכא. בדרך לאתר ההנצחה עוברים ממש ליד ומתחת לכנפיים ורק אז אפשר להבין את הגודל והאימתניות של הזרועות המסתובבות לאיטן.

הדרך הצרה מתפתלת בנוף הפסטורלי והירוק עד לראש הגבעה שם אתר ההנצחה לחללי הגדוד. חורשה פסטורלית עם שלט שאינו מושך יותר מדי תשומת לב.

כשהולכים בחורשה הקטנה מבחינים שליד כל עץ יש שלט לזכר הנופל וכשממשיכים נחשפת האנדרטה שעשויה פלטות בזוקה של טנק ונמצאת אל מול הנוף הפתוח של עמק הבכא ולצידה קני תותחים.

בצד תמצאו פלטה עליה חרוטות מילות השיר אחי גיבורי הגולן. קריאת מילות השיר, לצד עצי הזיכרון, השיטוט במקום הכל כך פסטורלי לא משאיר אף אדם אדיש.

מומלץ בחום.

 

2/22

יצחק (צחי) ספיר

שמי צחי, אני בשלב השלישי והמעניין בחיי הבוגרים ולמרות שהוכרזתי "זקן רישמית", אני צעיר ברוחי (60+ זה ה-40 החדש) וסוף סוף אדון לעצמי.
אני מרגיש לגמרי בגיל הנכון לחוות (כמעט) את כל מה שלעולם יש להציע ובתנאי שלא אצטרך להתאמץ יותר מדי. לכן לא תמצאו אצלי המלצות למיטיבי לכת אבל בהחלט תוכלו למצוא המלצות למיטיבי לסת והנאות החיים.

למידע נוסף»

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *