חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שתפו עם חברים:

יקב רוגלית
נווה מיכאל (עמק האלה)

ואפתח בציטוט שיר "נחמד, נחמד, היה ממש נחמד".

נסיעה קצרה בנוף יפה – יש. יקב משפחתי ומרכז מבקרים בחצר הבית – יש. טעימת 4 יינות – יש. פלטת גבינות, לחם, ירקות ומטבלים – יש. ועל כל הטוב הזה תשלמו רק 70 ₪ לאדם.

היקב נמצא בישוב נווה מיכאל שבעמק האלה, אזור שהוא מעצמת יינות. חיפשנו לנסוע לטעימת יין במקום קטן ולא כל כך ידוע כי תמיד נחמד לגלות מקומות ואנשים חדשים. אז התאום היה בשיחת טלפון קצרה בה קיבלנו הסבר על הצפוי וכבר בשלב זה הופתענו ממחיר הטעימה שהוא ברף התחתון של המחירים ועל כך מגיע כל הכבוד לבעלי היקב. שלחנו WhatsApp  לאישור – וזהו.

מחוץ לישוב לא תמצאו שלטי הכוונה וחבל אך תוכנת הניווט עשתה את שלה והובילה אותנו היישר למרכז המבקרים הפשוט והנינוח.  יש חנייה שאינה על אספלט מה שעלול אולי קצת להפריע למי שיש קשי ניוד אבל נראה לי שבעלי הבית ימצאו פתרון לכל מי שירצה לבוא.

הישיבה היא בשולחנות עץ גדולים ומסיבים או בכיסאות מוגבהים ליד חביות המשמשות שולחן. אנו בחרנו לשבת בשולחנות הנמצאים בשמש, כי חבל לבזבז אותה ביום כה יפה.

שרון בעלת הבית והייננית הביאה מיד קנקן מים צוננים ובקבוק רוזה 2021, הסבר קצר על היין ולאחריו הוגשה תקרובת צנועה אך טובה שכללה גבינות צהובות, לחם, ירקות, שמן וזעתר.

נקדים ונאמר כי המזיגה היא בכמות מכובדת של 3 לגימות לפחות מה שמאפשר, באמת, טעימת היין בניחותא המארחת לוקחת לה את הזמן בין הטעימות ואינה נצמדת לאורחים, כך שאפשר גם לדבר בזמן הטעימות לא רק על היין.

היין השני שהוגש היה מלבק 2019 ולאחריו "ריקוד מושחת", בלנד של קברנה, מרלו ופטי ורדו. אהבנו את היינות וקנינו. לסיום הוגש בלנד נוסף "דנא 2017" של קברנה סוביניון, סירה ומלבק. היין שנפתח לכבודנו, זה עתה, היה עז בטעמיו ולכן פחות התחברנו אליו בשלב זה.

נציין כי אהבתי את היצירתיות של בעלי היקב בכל הקשור לשמות היינות, עיצוב התוויות ועיצוב האתר, למרות שרשימת היינות שבו אינה מעודכנת (הרוזה לא הופיע) מה שאינו פוגם כלל החוויה.

עבור כל בקבוק שילמנו באהבה 85 ₪ ויצאנו לדרכינו שמחים ומרוצים מיום מוצלח נוסף.

 

5/22

יצחק (צחי) ספיר

שמי צחי, אני בשלב השלישי והמעניין בחיי הבוגרים ולמרות שהוכרזתי "זקן רישמית", אני צעיר ברוחי (60+ זה ה-40 החדש) וסוף סוף אדון לעצמי.
אני מרגיש לגמרי בגיל הנכון לחוות (כמעט) את כל מה שלעולם יש להציע ובתנאי שלא אצטרך להתאמץ יותר מדי. לכן לא תמצאו אצלי המלצות למיטיבי לכת אבל בהחלט תוכלו למצוא המלצות למיטיבי לסת והנאות החיים.

למידע נוסף»

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *