חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שתפו עם חברים:

יקב רוזה
כפר מנחם (אזור גדרה)

אני אוהב "לגלות" יקבים קטנים. לא זוכר איך המידע על היקב הגיע אלי אבל הוא רשום אצלי ב"to-do list" אז הרמתי טלפון ותיאמנו.

בטלפון מסרו שטעימת יין עולה 120 ש"ח (לא זול), כולל ביגלה ירושלמי ולבנה.

מיקום והגעה

כפר מנחם נמצא על כביש פנימי קטן – 383 המחבר את צומת בני ראם עם אזור עמק האלה – זכרייה. שימו תוכנת ניווט, היכנסו לישוב, מיד אחרי תחנת הדלק פנו שמאלה ועוד פעם שמאלה. סעו בדרך שנראה כאילו איש לא עבר שם מעולם ולאחר כ-200 מטרים תגיעו לשורת מבנים המכונה "שדרת האומנים"

המקום הראשון משמאל הוא היקב. שלט ? אין כמובן אבל שני הבעלים, אייל ויוחאי מקבלים את פנינו בשמחה כי חוץ מאיתנו, מי עוד יכול להגיע לשם באמצע היום.

על המקום

מקום קטן, מספר שולחנות, מקרר, טבון מקצועי וקצת אי סדר. הבעלים מתנצלים. היה אירוע וטרם סיימו לארגן את המקום. הצצה נוספת מגלה מבנה מרובע מבטון שהם למעשה מיכלי בטון המשמשים את היקב לתסיסה וחדר אחורי עם מכלי אחסון נוספים וכמובן חביות.

ההתרחשות

טעימת היין

את הטעימות התחלנו בעמידה.

פט נט ברברה 2022. היין תסס בבקבוק. ריח פירותי עדין של אגס וגויאבה וטעם עדין וחלק בפה עם קופצניות, שבניגוד לשמפניה, אינה חזקה מדי וגורמת מן הרגשת חגיגיות (קניתי).

נביולו 2018 היין הזה סיקרן אותי מאד וביקשתי שיהיה בטעימה אז הלכו לקראתי ופתחו בקבוק. היין נמזג לכוס נוספת ונטעם במשך כל השעתיים שהיינו במקום כדי לראות את ההתפתחות. הריח משגע. לא תוקפני והטעם טוב כבר מהפתיחה אם כי שעה עושה לו טוב.

זו השנה היחידה של יין מזן נביולו היות והחברים לא הצליחו לקבל בציר נוסף (נכון לעכשיו). אז מומלץ לכם לבוא לביקור ולקנות כי לא יהיה עוד. (קניתי)

ברברה– מרלו 2021 יין רוזה שליווה מעולה את התקרובת שהתחילו להגיש.

גאנדלי–מראווי 2021 יקב כרמיזן היה הראשון שפגשתי בקבוקים שלו מזנים אלה בתערכות סוצלייה לפני מספר שנים. מאז מתחילים לשמוע יותר ויותר על יקבים היוצרים יינות טובים מהזנים הנחשבים "מקומיים" וטוב שכך.

ויונייה – פרנץ קולומבר 2020 יין לבן, עדין, עם טעם שאני לא רגיל אליו אבל מאוזן וכיפי.

קריניאן 2020 זן שאני מאד אוהב וגם הבקבוק הזה היה טוב.

מרלו 2019 יין עם ריח וטעם של פרות יער, מודגשים אך לא חזקים. יכולתי להתבלבל בקלות עם קברנה. הבעלים אוהבים במיוחד את המרלו מהכרם המסוים ומרגישים שהצליחו להוציא את המיטב. ואני מסכים בהחלט. (קניתי)

התקרובת

נכון שאפשר לבוא לכאן לשבת על בקבוק יין, ביגלה וגבינה ולשבת על הספסלים בחוץ. אבל בטעימות, היין הוא העיקר.

מקבלים ביגלה ירושלמי טרי וטוב עם לבנה ושמן זית. אבל יש גם זיתים שנעשו בעבודת יד של אחד מהכורמים שהיקב איתם בקשר. עוד קיבלנו ריבת ענבים (הצלחת שליד הלחם) ולצערי אי אפשר להעביר טעם בכתיבה אז אומר רק שזה ממכר. על השולחן הונח גם משהו שחשבנו שהוא שמן זית כהה אבל זו מן מולסה מענבים, משהו במרקם של שמן אבל מתוק כמו קנה סוכר. עגבנייה חתוכה עם שמן זית משלימה את המגוון.

לקחת ביס ביגלה עם לבנה וריבה או לטבול את הביגלה במולסה. באמת שלא צריך יותר.

היקב מארח קבוצות קטנות ואז מופעל גם הטבון

עוד קצת על היקב

היקב נקרא, כמובן, על שם רוזה. הסבתות של אייל ויוחאי.

היקב קיים משנת 2012 ועד לא מזמן פעל בהיקפים קטנים. בעקבות הקורונה עלתה הדרישה ויוחאי ואייל החליטו להגדיל את היצור ל-12000 בקבוקים בשנה.

תוך כדי הטעימה אנחנו משוחחים ומקבלים מידע על גישת היין הטבעי של היקב החל מהכרמים והמשך אצלם בתהליך עשיית היין. היקב מתסיס ומיישן בכל סוגי המכלים. זכוכית, נירוסטה, חרס ובטון שבנו בעצמם. גם החביות משומשות והכל כדי שטעם היין יהיה של הענבים ולא של המכל.

לסיכום

יותר משעתיים חלפו עברו ביעף. שיחה קולחת עם 2 ייננים שהקדישו לנו מזמנם (לא מובן מאליו).

יותר יין משתיכננו. 3 בקבוקים ניקנו על ידי להמשך החוויה בבית.

אזור גדרה רק דקה מהמרכז. פנו לכם 3 שעות כולל הנסיעה ובואו – בתאום מראש.

 

לאתר היקב: לחץ כאו

להזמנת מקום התקשרו ליוחאי: 052-3969777 או לאייל: 054-4392500

 

12/2022

יצחק (צחי) ספיר

שמי צחי, אני בשלב השלישי והמעניין בחיי הבוגרים ולמרות שהוכרזתי "זקן רישמית", אני צעיר ברוחי (60+ זה ה-40 החדש) וסוף סוף אדון לעצמי.
אני מרגיש לגמרי בגיל הנכון לחוות (כמעט) את כל מה שלעולם יש להציע ובתנאי שלא אצטרך להתאמץ יותר מדי. לכן לא תמצאו אצלי המלצות למיטיבי לכת אבל בהחלט תוכלו למצוא המלצות למיטיבי לסת והנאות החיים.

למידע נוסף»

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *