חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שתפו עם חברים:

יקב רוטה
חוות רוטה על כביש משאבי שדה צאלים

אם ניתן להגדיר טעימת יין "הארד-קור" (במובן הטוב של המילה) זו הייתה החוויה ב"יקב רוטה". "חוות רוטה" נמצאת באמצע שום מקום, על כביש משאבי שדה – צאלים (כביש 222). על הכביש יש סימון ל"חוות רוטה" אולם זוהי דרך קשה שמתאימה יותר לרכב 4X4 ולא לרכב פרטי. אם אתם מגיעים מכיוון משאבי שדה ופונים שמאלה לכיוון רתמים, יש ירידה מהכביש (לא מסומנת) שהיא קצרה יותר ועבירה יותר לרכב פרטי – תשאלו את ארז בעת תאום ההגעה – חובה..

אני מבחין בטעימות יין בין 2 גישות. האחת גורסת שזהו עוד סוג של בילוי, מעין מסעדה, באים נהנים ומעבירים זמן. השנייה גורסת שביקור ביקב זוהי חוויה הוליסטית שלמה הכוללת טעימת יין אבל גם המקום עצמו ואישיות היינן הם חלק בלתי נפרד מהחוויה וההבנה של אופי היין.

ארז, בעל החווה, אמן, מרצה לקיימות ויינן, המגדל את הענבים ממש ליד החווה פתח לנו את דלת מערת אחסון היין (סליחה – הקונטיינר), המקום קטן ועמוס חביות, שלדברי ארז הן מהטובות ביותר שאפשר להשיג,  ועם כל הבלגן ששם ראינו יינן שעובד ורוצה להוציא את היין הכי טוב שהוא יכול – ויש תוצאות.

ליד מכלי הנירוסטה נמצאת עמדת טעימת היין שהיא חבית שעליה מספר כוסות ובקבוק פלסטיק עם מים. היין נטעם בעמידה, יין בלבד, ללא כל מסיחים כמו לחם או גבינות. והמזיגה בנדיבות רבה לכוסות היא היישר מהחבית.

בחווה יש גם אוהל גדול עם כסאות ויתכן שבהודעה מוקדמת ולקבוצה גדולה יותר אפשר היה לארגן משהו יותר מתאים לשני אנשים מבוגרים אבל הטעימה שעשינו מתאימה לאופי המקום והיינן.

טעמנו 5 יינות: מרלו 2020, שירז מרלו 2020, שני יינות מתוקים: פורט ומוסקט אלכסנדרוני, וצ'צ'ה (שהוא במקור משקה גאורגי חריף ביותר – כמו ברנדי). המרלו היה נהדר בעל ארומת דובדבן חזקה ואם היה מבוקבק היינו קונים.

קנינו פורט (110 שח) ומוסקט אלכסנדרוני (190 שח) ויצאנו שתויים ומרוצים בכיוון הביתה.

 

02/2022

יצחק (צחי) ספיר

שמי צחי, אני בשלב השלישי והמעניין בחיי הבוגרים ולמרות שהוכרזתי "זקן רישמית", אני צעיר ברוחי (60+ זה ה-40 החדש) וסוף סוף אדון לעצמי.
אני מרגיש לגמרי בגיל הנכון לחוות (כמעט) את כל מה שלעולם יש להציע ובתנאי שלא אצטרך להתאמץ יותר מדי. לכן לא תמצאו אצלי המלצות למיטיבי לכת אבל בהחלט תוכלו למצוא המלצות למיטיבי לסת והנאות החיים.

למידע נוסף»

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *