חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שתפו עם חברים:

יקב סקוריה
מושב כנף – רמת הגולן

בתכנון הטיול המשפחתי  הצפון ידעתי בוודאות רק דבר אחד. אני רוצה לבקר ביקב סקוריה. שם היקב נבחר משום שסקוריה הוא סוג סלע וולקני אבל קל משקל (ואת ההסבר המלא עם דוגמאות תקבלו ביקב).

תאום קל בטלפון שבועיים מראש. קבענו לשישי בשעות הצהריים המאוחרות.

מושב כנף נמצא בדרום הרמה והיגענו למקום בגשם שוטף לאחר יום טיול עמוס חוויות.

לא קל לאתר את מרכז המבקרים הצנוע כי לא היה שילוט, או שאנחנו לא ראינו עקב מזג האויר. רק ריכוז המכוניות בחוץ מראה שהגעתם למקום הנכון.

אנו נכנסים לחדרון לא גדול שבקצהו הרחוק פלטת עץ גדולה ומסיבית המונחת על חביות  ומספר שולחנות קטן במרחב החדר. אבל למרות המקום "הנידח" כל השולחנות תפוסים.

הבעלים, עמוס עובר משולחן לשולחן ומוזג לכוסות כאשר מתחילים כמובן בשני בלנדים של יין לבן, אלא 2021 וארז. לאחריהם רוזה 2021 ואז מרלו 2019 וסירא 2018.

לא נכביר בדיבורים על היין, שהיה טוב, כי מה שזכור לכולנו מהביקור ביקב היא ההדרכה של עמוס המלהטט בין השולחנות, שואל שאלות ועם הכוס הבאה נותן את התשובות. עמוס גאה בכך שהכרם שלו ובטיפולו נמצא בל פארס. מוסיף ומסביר על טרואר שונה בכרם עצמו.

את היין ליוותה פלטת גבינות טובה ולחם. רק חבל שלא קיבלנו תוספת לחם – אמרו שלא נשאר.

יצאנו חזרה לגשם ולנסיעה שתיקח אותנו בחזרה למלון

 

2/22

יצחק (צחי) ספיר

שמי צחי, אני בשלב השלישי והמעניין בחיי הבוגרים ולמרות שהוכרזתי "זקן רישמית", אני צעיר ברוחי (60+ זה ה-40 החדש) וסוף סוף אדון לעצמי.
אני מרגיש לגמרי בגיל הנכון לחוות (כמעט) את כל מה שלעולם יש להציע ובתנאי שלא אצטרך להתאמץ יותר מדי. לכן לא תמצאו אצלי המלצות למיטיבי לכת אבל בהחלט תוכלו למצוא המלצות למיטיבי לסת והנאות החיים.

למידע נוסף»

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *