חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שתפו עם חברים:

יקב שורר
תלמי יחיאל (אזור קריית מלאכי)

אם הייתי צריך לתאר ביקור קלאסי ביקב, הייתי בוחר ביקב שורר שהוא יקב בוטיק קטן (כ-10000 בקבוקים), צעיר יחסית השוכן במושב תלמי יחיאל בנחלת המשפחה. שגיא שורר היינן מטפל בענבים החל מחלקות הכרם הנטועות בטווח הושטת יד מהיקב ומרכז המבקרים ועד למכירות.

תאום הביקור היה קל מהיר ופשוט וניתן לבקר במשך כל ימות השבוע למעט שבת. בבוקר הביקור שגיא התקשר לוודא שאנו מגיעים ואכן היגענו.

יין הרוזה 2021

מרכז המבקרים נמצא במבנה קטן שיש לו שטח חוץ עם שולחנות עץ ליד גינת דשא ועצי פרי (מושב – כבר אמרנו) ואזור "זולה" (כורסאות נמוכות). שטח הפנים מחולק לשניים באחד שולחנות עץ ובצד השני ריהוט סלוני.

בקבוקי הטעימה

היות והיה יום שמש בחרנו לשבת בחוץ ופתחנו בטעימת בלאן דה נואר. לאחר מכן שגיא לקח אותנו לסיור קצרצר בכרם (עם כוס יין צמודה) ולאחר מכן עברנו למבנה היקב הקטן  שם קיבלנו סקירה על תהליך הייצור וגם חווינו טעימה נוספת של קריניאן.

הכרם ב-4/22

משם חזרנו למרכז המבקרים עייפים רעבים וצמאים ולכן קיבלנו פלטת גבינות ממחלבת הבופאלו (גבינות מצוינות) וקרקרים טובים והמשכנו לטעום את המרלו ואת הקברנה סוביניון. לסיום, זכינו לטעום את יין הרוזה שטרם הושק רשמית.

חדר החביות ב-4/22

נציין שכל היינות מאד טעימים, מאוזנים ולא תוקפניים ובמחיר של פחות מ-100 ₪ הם ממש מציאה.

כל הביקור לווה בצמידות על ידי שגיא היינן שדאג לכך שהביקור יהיה בטוב טעם (תרתי משמע)

היינו 3 אנשים ושילמנו על כל הטוב הזה 360 ₪.

המקום נגיש "במאמץ" – יש מספר מדרגות קטנות

שירותים מבריקים

ליקב כשרות רבני צוהר, למי שזה משנה משהו.

ביקור מיום 1/11/22

ביום הבחירות החלטנו לפנק את עצמנו לאחר מילוי חובתנו האזרחית אז באנו ליקב שורר פעם נוספת ואני נותן קצת מידע נוסף.

שגיא לא מיצר בלנדים. היות וכל הכרמים נמצאים באותו הטרואר סמוך לבית חשוב לו מאד להראות את היכולות של כל זן וזן.

היינות של שגיא לא שוהים זמן רב מדי בחביות ולדברי שגיא יש להם פוטנציאל התיישנות אבל הם טובים לשתייה ברגע הקניה.

אחד המבקרים שאל איך הכורם והיינן יכולים להשפיע על התוצר הסופי. אז קיבלנו סקירה מקיפה על הטיפול בכרם, הבציר, הכנת היין והאחסון.

לא נלאה אתכם בכל ההסברים כי כדאי שתלכו ותשמעו בעצמכם אבל ביקב לכל סוג יין מתוכננת חבית השונה מרעותה בסוג העץ ודרגת הקלייה. ויש חביות שיש בקצה חישוקי עץ מיוחדים מסוג הידוע כדוחה מזיקים, שלא יכרסמו את החבית. וזוהי רק דוגמה אחת קטנה מיני רבות.

חדר החביות ב-11/22 – יש תוספת

הסיור הוא בדיוק אותו סיור. יין רוזה בהתחלה ועם כוס יין יוצאים לסיור. ביקב דוגמים את הקריניאן ובסוך ליד השולחן מקבלים עוד שני יינות מהמבחר.

עלות סיור וטעימות 90 ₪ לאדם. קצת יקר בהתחשב בעובדה שהמזיגה היא בכמות סבירה ולא יתר (כ-2 לגימות) מי שרוצה גם פלטת גבינות בנוסף ישלם 120 ₪. גם סכום קצת גבוה בהתחשב בהרכב הפלטה בנוסף לגבינות, קצת זיתים ו-8 קרקרים. ניתן לרכוש בנוסף לחם, מטבלים וחמאה.

פלטת הגבינות

הכרם יפה, אפילו יותר מהפעם הקודמת, בגלל התקופה.

הכרם ב-11/2022

היקב קטן עם ציוד מקצועי. הכל מצוחצח, מבריק ושמור להפליא

מרכז המבקרים עדין יפה, מוזיקת רקע טובה וגם היין עדיין טוב.

אחת הפינות הנחמדות במרכז המבקרים

כדאי לבוא ולשבת על בקבוק יין

לפעמים יש במקום גם אירועים הכוללים בשר. כדאי לבדוק מתי ולהגיע.

 

 

11/2022

יצחק (צחי) ספיר

שמי צחי, אני בשלב השלישי והמעניין בחיי הבוגרים ולמרות שהוכרזתי "זקן רישמית", אני צעיר ברוחי (60+ זה ה-40 החדש) וסוף סוף אדון לעצמי.
אני מרגיש לגמרי בגיל הנכון לחוות (כמעט) את כל מה שלעולם יש להציע ובתנאי שלא אצטרך להתאמץ יותר מדי. לכן לא תמצאו אצלי המלצות למיטיבי לכת אבל בהחלט תוכלו למצוא המלצות למיטיבי לסת והנאות החיים.

למידע נוסף»

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *