חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שתפו עם חברים:

יקב וילה וילהלמה
בני עטרות (ליד יהוד)

ונתחיל בשורה התחתונה – אכן חווית יין. ומכאן ההסבר.

היקב הוקם בעזרת היינן עמירם סורסקי, מהייננים הראשונים בארץ, כך שהיקב התחיל עם הרבה מאד שנות ניסיון כולל בחירת כרמי החוץ  באזור התבור וכרם בן זימרה הנחשבים לאזורי גידול טובים. היקב מייצר כ- 18000 בקבוקים בשנה ומשקיע ביינות מתיישנים שראויים לשתייה כבר בעת הרכישה (כמה טוב שאין צורך לקנות ולשמור בבית עוד 5 שנים).

מושב בני עטרות נמצא, כמו שאומרים, 5 דקות מתל אביב בין יהוד לנתב"ג. בעבר הייתה במקום מושבה גרמנית של הטמפלרים בשם וילהלמה ומכאן שם היקב. בעבר הייתה במקום מסעדה עם ברנץ' לתפארת אולם עקב הקורונה עברו בעלי היקב למתכונת של סיור ביקב וטעימות בימי ששי, מכירת סלי פיקניק מושקעים שקונים לקחת או לשבת בחוץ על הדשא או בשולחנות הפזורים. במקום גם אולם לישיבות, סדנאות ואירועים קטנים.

לאור שיחה אישית עם הבעלים שהוא גם הכורם, מוטי, קיבלנו אישור לטעימת יין ושיחה באמצע השבוע. מחודש מאי 22 היקב פתוח לביקורים, בתאום, בכל ימות השבוע.

ברגע שנכנסים למושב כאילו נכנסתם לעולם אחר, רגוע יותר. נסיעה קצרה ומגיעים לוילה ולחנייה הגדולה והמרווחת הנמצאת ליד היקב ובין הגפנים של הכרם המקומי.

הדרך מהחנייה לוילה היא על מצע כורכר והאירוח במרפסת הוילה מחייב עליה במדרגות כך שאם יש קשיי ניוד מומלץ לבקש לשבת בחצר על הדשא.

נאמר לנו שהדיל כולל 6 טעימות יין (3 לבנים ו-3 אדומים) וכן לחם מטבלים ופלטת גבינות בעלות של 150 ₪ לאדם (מחיר ברף העליון של הטעימות).

אז מה היה לנו: משך הטעימה היה כ-90 דקות. בכל הזמן הזה היה ליווי צמוד של מוטי שמעבר להיותו מקצוען הוא אדם מעניין עם תפיסת עולם ששווה לשמוע (בנושא היין כמובן)

אז מה טעמנו:

  1. סוביניון בלאן 2021 שהיה גם עדין וגם עם נוכחות. הטעם הושג על ידי מה שהיינן כינה "skin kontact" השרייה של הקליפות עם היין ל-24 שעות בלבד.
  2. רוזה 2021 מענבי קברנה סוביניון המיועדים גם ליין אדום. היה ליין טעם מיוחד גם בגלל הענב וגם משום שלא שהה בחביות עץ, לכן לא קיבל את הטעמים האופייניים לחבית.
  3. שרדונה 2018 ששהה 14 חודשים בחבית עץ. מוטי קרא ליין "grand chardonnay" היות והענבים נלקחו מכרם כפר תבור שהוא איכותי יותר.
  4. קברנה סוביניון 2012 (90% קברנה ו-10% פטי ורדו) ששהה 5 שנים בחבית. ליין ריח חזק מדהים שנמשך ונמשך כך שאין צורך אפילו לשתות אלא רק לשבת ולהריח והטעם – כנ"ל.
  5. בשלב זה קיבלנו טעימה מיין ללא תווית שמוטי החליט לבדוק את מצבו וכיבד גם אותנו.

היינות הבאים מחייבים התייחסות מיוחדת היות והם יינות מתיישנים השייכים לסדרת העילית של היקב "timeless". סדרה זו היא בלנדים של ענבי קברנה ומרלו הנבחרים מכרם בן זימרה מהחלקות הטובות ביותר ורק בשנים המתאימות. הענבים מתיישנים בחביות חדשות בין 6 ל-9 שנים וממתינים בבקבוק 50% מתקופת החבית. היקב מוציא את היינות לשוק כשהם מוכנים לשתייה ואין צורך בישון נוסף בבית.

בקבוק מסדרת טיימלס עולה כ-350 ₪ וכדי שבעל הבית לא יפשוט את הרגל המזיגה מתבצעת באמצעות "קורבין" שהוא מתקן עם בלון גז המאפשר גם למזוג את היין ולהשאיר את היין בבקבוק – כאילו לא נפתח.

  1. טיימלס 2007 – יין בעל נוכחות, מאוזן וקל לשתייה
  2. טיימלס 2009 – יין חזק קצת יותר ומעניין מאד שלדברי מוטי כדאי לתת לו זמן יישון נוסף בבקבוק.

ליקב יש יינות מסוגים נוספים כגון יינות בסיגנון פורט, ליקר ברנדי גראפה וכו.

  1. יין בסגנון פורט מ-2006 שאינו נופל, לפחות לחלק, מה"פורט"ים המיוצרים בפורטו
  2. ברנדי חזק וטעים

מרוב יין, לא ציינתי את סלסילת הלחם (2 סוגים) הטעים וחמאה, 6 סוגי גבינות צהובות, קערת ירקות ו-3 מטבלים.

אז למי שבאים לא רק לבלות אלא לעבוד, להבין – קחו את הטעימה המודרכת. למי שרוצים להתפנק – הזמינו סלסילה עם כל טוב, שבו בחוץ ותיהנו.

 

 

5/22

יצחק (צחי) ספיר

שמי צחי, אני בשלב השלישי והמעניין בחיי הבוגרים ולמרות שהוכרזתי "זקן רישמית", אני צעיר ברוחי (60+ זה ה-40 החדש) וסוף סוף אדון לעצמי.
אני מרגיש לגמרי בגיל הנכון לחוות (כמעט) את כל מה שלעולם יש להציע ובתנאי שלא אצטרך להתאמץ יותר מדי. לכן לא תמצאו אצלי המלצות למיטיבי לכת אבל בהחלט תוכלו למצוא המלצות למיטיבי לסת והנאות החיים.

למידע נוסף»

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *