חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שתפו עם חברים:

יקב נבו
מטע

הגענו לישוב מטע למטרה אחרת, היינו צמאים ורעבים ומיד בכניסה ראינו שיש כאן יקב אז לא יכולנו שלא לנצל את ההזדמנות ולדגום את המקום.

(רק אציין כי בשנת 2023 ביקרתי פעם נוספת ועל כך – בהמשך)

בעל הבית קידמנו בחצר קטנה ללא נוף מיוחד, הושיב אותנו ומיד ערך את השולחן כולל כד מים צוננים. ניתן לשבת במבנה האירוח אולם אנו העדפנו לשבת בחצר ביום שמש חורפית.

הטעימה בעלות 70 שח לאדם כוללת 3 יינות

לבן – שרדונה, רוזה ואדום. אנחנו ביקשנו יפה והצלחנו לקבל 2 יינות נוספים.

נציין כי המזיגה היא בנדיבות וניתן לקחת 3 לגימות לפחות כך ניתן באמת להעריך את היין ולהתענג עליו. כל היינות ערבו לחיכנו

ההרגשה הראשונית קלילה מאד עם הרבה טעמים והיין מחליק בגרון ללא שום צריבה. בפה נשאר טעם טוב.

היין האדום הראשון מחוץ לטעימה היה בלנד עם נוכחות ואישיות שהיינו חייבים לקחת הביתה, למרות המחיר הלא זול 170 שח (שווה). היין האחרון היה מרלו שגם הוא היה טעים מאד ולא לקחנו בשל העדפה.

עם היינות מגיעה צלחת גבינות ואני אומר בכוונה צלחת ולא פלטה כי אלה חתיכות גבינה לפחות מ 3 סוגים שאולי חתוכים בפשטות אך בכמות נדיבה ביותר. וכן לחם ביתי קריספי וטעים מאד גם הוא.

נציין כי ביום ששי קצת עמוס וכדאי להזמין מקום מראש או לבוא באמצע השבוע.

ביקור: 01/2022

ביקור שני

3 חברים באמצע מלחמת אוקטובר 23 יוצאים להינפש קצת. יקב נבו, למרות העדר הבעלים פתוח לביקורים.

הפעם בחרנו בטעימה המורחבת הכולל טעימת 4 יינות, לחם וגבינות בעלות של 150 ₪ לאדם

החצר היפה בה ישבנו בפעם הקודמת שהייתה ערוכה לקלוט את המבקרים – שוממה, כדברי השיר "כיכר השוק ריקה…". נכנסים פנימה למבנה גדול מרשים, קיר אבן, בר לא גדול, פינת ישיבה "סלונית" ולידה בריכת עם רחש מים מפכים הנוסכים שלווה ורוגע.

מסלול הטעימה כלל, בסופו של דבר, 5 יינות שנמזגו ברוחב לב, כ- 60 מיל' לכוס (כך שסך הכל  יוצא לשתות כמעט 2 כוסות יין) מנה המאפשרת להתרשם מכל יין.

את טעימות היין ליווה מגש עמוס גבינות, לחם נהדר עם שמן זית גם הוא, וצלוחית פסטו וזיתים.

לאחר הטעימה אנו מוזמנים למרתף היין השוכן במקלט "של פעם" ויחסית ליקב פרטי זו ממש אימפריה של יין. התרשמנו.

סיכום

אהבנו את הפעם הראשונה, והשנייה לא נפלה ממנה.

כולנו אהבנו את היינות.

ברשותכם אני רוצה להגיד מספר מילים קניית יין.

היינות הישראליים אינם זולים. קטונתי מלשפוט את הצידוק לתמחור בקבוק מבחינת ההשקעה או איכות היין. לא תמיד מחיר גבוה מבטיח יין מדהים, וגם לא "מותג נחשב".

בשנים האחרונות, מאז שהתחלתי לבקר ביקבים, אני קונה (כמעט) רק יינות ישראליים (למעט יינות פרימיטיבו שאין בארץ). החלטת הקנייה שלי מושפעת בעיקר מחוויית הטעימה, אבל גם מחוויית הבילוי, הכללית יותר. מראה היקב, תשומת הלב באירוח, רוחב הלב ועוד.

הפעם, אולי בגלל המצב, לא היינו במצב רוח מתאים ולכן יצאנו מבלי שרכשנו בקבוק או שניים לדרך. אבל אני בטוח שעוד אחזור ונתקן את המצב.

 

 

 

 

 

 

יצחק (צחי) ספיר

שמי צחי, אני בשלב השלישי והמעניין בחיי הבוגרים ולמרות שהוכרזתי "זקן רישמית", אני צעיר ברוחי (60+ זה ה-40 החדש) וסוף סוף אדון לעצמי.
אני מרגיש לגמרי בגיל הנכון לחוות (כמעט) את כל מה שלעולם יש להציע ובתנאי שלא אצטרך להתאמץ יותר מדי. לכן לא תמצאו אצלי המלצות למיטיבי לכת אבל בהחלט תוכלו למצוא המלצות למיטיבי לסת והנאות החיים.

למידע נוסף»

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *